Mar 5, 2020

“LET’S TALK BULUŞMALARI”NDA BU AY DUALITE: DENGENIN SIMETRISI

kategori Atölyeler

Her salı devam eden Let’s Talk Buluşmaları, bu ay dualite teması ile yeni bir evreye giriyor. Hayatımızın her döneminde karşımıza çıkan zıtlıkların içerisinde yakalayacağımız bu denge ile karmaşalarımızı geride bırakıyoruz.

Bu ay MamAcademy “Let’s Talk” buluşmalarında farkındalık çalışmalarımızı, dualite temasını esas alarak yaparken, deneyimlediğimiz karmaşaların bedensel yansımalarını, umutsuzluklarımızı ve kırgınlıklarımızı bir kenara bırakıp kıymetli bir yolculuğa çıkıyoruz.

  

DİNAMİK BİR DEĞİŞİM

Evren, dinamik bir değişim yoluyla çalışır. Yaşamdaki bu akış, varoluşumuzu ve farkındalığımızı yapılandıran kuvvetlerin ahenkli bir etkileşimidir. Elementler ve kuvvetlerin yaşamımızdaki bu uyumlu etkileşimi “Verme ve Alma Kanunu” ile işler. Almak istediğimiz şeyleri verebilme süreci, doğru denge için çok önemlidir. Bu süreçte hiçbir şeyin aynı kalmayacağını ve bedenlerimizin evrenle sürekli bir etkileşim içinde olduğunu, sürekli olarak değiştiğini hatırlamak önemlidir.

 

DENGE VE DUALİTE

Fakat bu denge içerisinde, aklın doğası sürekli bir akış ve değişim halindedir ve bu nedenle tek bir fikir veya düşünce ile kalmak imkansızdır. Zihnin iki yolu, iki patikası ve her şeye iki alternatifi vardır. Bu ikiliğe dualite denir. Yani her şey zıttıyla vardır ve bu zıt güçler birbirlerini tamamlarlar. Evrendeki dualite, iyiliğin olduğu yerde kötülüğün olması, gecenin içinde aydınlık ve sıcağın olması ve almanın olduğu yerde vermenin olması gibi suretlerde karşımıza çıkar.

Bu dualitenin üstüne çıkmak, zaman içinde edindiğiniz farklı yaşam deneyimlerinizle, zihninizde oluşan kişisel kimliğinize bu dengeyi hatırlatmaktan geçer.

Yaşam, zihin düzeyinde bir evrim sürecidir ve sadece zihin sürecini bırakıp benliği fark ettiğinizde, zihin üzerinde yükselir ve hem içinizde hem de dışınızda gelişen tüm yaşam sürecine bakarsınız. Bu noktada ne ile ilişkilenirseniz, o sizin doğanız olur. Kendinizi iyilikle ilişkilendirdiğinizde, onunla deneyimlediğiniz her şey sizin doğanız olur. Dikkatinizi bir şeye verdiğinizde zihniniz deneyimleri seçmeye başlar ve bunu tecrübe etmeye başladıkça ruhunuzda da daha fazla istikrar geliştirirsiniz. Böylelikle geçmiş veya gelecek hakkında endişelenmez ve içinde bulunduğunuz anda size gelen her şeyi sevgiyle şifalandırırsınız.

Dualite, yaşamınızın dokusuna perçinlenmiştir. Size seçim özgürlüğünün yanı sıra denge imkanı sunar. Bu, her ne kadar çelişkili görünse de hayatınızdaki paradoksları dengeli bir uyum yaratmak için kullanabilirsiniz.

MAMACADEMY olarak mart ayı içerisinde bu dengeyi sizlerle birlikte yakalamaya karar verdik! Bu ay, Let’s Talk buluşmalarımızda hem dualite hakkındaki farkındalıklarımızı paylaşacağız hem de tüm bu ikiliğin içerisindeki tamamlayıcılığa dair yoga seansları yapacağız.

Unutmayın! Siz, her gün bir patikada yürüyorsunuz ve size o yoldan ne geliyorsa, siz de bu farkındalıkla ruhunuzu ona veriyorsunuz. Niyetinize ve kalbinize güvenin, ÇÜNKÜ ŞİFA SİZDEN GELECEK!