Mar 7, 2020

MAMACADEMY 8 MART’TA #EACHFOREQUAL DİYOR!

kategori Genel

Mamacademy olarak Mart ayı “Let’s Talk” buluşmalarında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde küresel bir kampanyaya destek veriyoruz. Kampanyanın dünya çapındaki sloganı #eachforequal hashtag’ini 8 Mart haftası boyunca tüm mecralarımızda destekliyor, Let’s Talk mart programında da “Eşit bir dünya, etkin  bir dünyadır” motto’su etrafında buluşuyoruz.

 

Siz takipçilerimiz de #herbirimizeşitiz pozunu verin, bu kolektif harekete katılın ve Dünya Kadınlar Günü’nün sizin gününüz olduğunu tüm dünyaya anlatın! Bu ay, her ay olması gerektiği gibi kadınlar hakkında olumlu bir fark yaratmak için harekete geçiyoruz. Çünkü #herbirimizeşitiz hareketi tüm yıl sürecek. Bu konuda ortak bir eylem oluşturmak ve sorumlulukları paylaşmak büyük önem taşıyor.

 

Her birimiz, bireysel olarak, kendi düşüncelerimizden ve her gün gerçekleştirdiğimiz eylemlerimizden sorumluyuz. Etkin bir şekilde stereo tiplere meydan okumayı, önyargılarla savaşmayı, algıları genişletmeyi, günümüz dünyasında gerçekleşen olayları iyileştirmeyi ve kadınların başarılarını kutlamayı seçebiliriz. Bugün, her birimiz cinsiyet eşitliğine sahip bir dünya yaratmaya yardımcı olabiliriz. Çünkü #herbirimizeşitiz

HER ALANDA CİNSİYET EŞİTLİĞİ

Cinsiyet eşitliği sadece kadınları ilgilendiren bir başlık değildir. Cinsiyet eşitliği, insanın olduğu her alanda gerçekleşmelidir. Cinsiyet eşitliğinin olduğu bir dünya daha sağlıklı, daha zengin ve daha uyumlu olabilir – Fakat bununla ilgili her gün tadımızı kaçıran bir sürü olay var!

 

Cinsiyet eşitliği mücadelesi; her gün, çalıştığımız şirketlerde, hükümette, medyada, sporda, sağlık ve refahta daha fazla var olabilmek için, biz olabilmek için verdiğimiz bir mücadele.

 

Hepimiz bir bütünün parçasıyız. Bireysel eylemlerimiz, sohbetlerimiz, davranışlarımız ve zihniyetlerimiz toplumumuz üzerinde daha geniş bir etkiye sahip olabilir. Müşterek bir şekilde bu değişimin bir parçası olabiliriz. Her birimiz, cinsiyetlerin eşit olduğu bir dünya yaratmaya yardımcı olabiliriz.

 

Unutmayın ki, kadınlara ve kız çocuklarına eğitim, sağlık ve iş alanlarına eşit erişim ve siyasi ve ekonomik karar alma süreçlerinde temsil hakkı sağlamak, sürdürülebilir ekonomileri besler ve insanlığa fayda sağlar.

 

İşyerinde kadın eşitliği ve kadınları hedef alan zararlı uygulamaların ortadan kaldırılmasına ilişkin yeni yasal çerçevelerin uygulanması, dünyanın birçok ülkesinde yaygın olan toplumsal cinsiyete dayalı ayrımcılığın sona erdirilmesi için çok önemlidir çünkü kadınların sesleri ve görüşleri başarılarına rağmen, hala rutin olarak göz ardı ediliyor ve herkes bu eşitsizlik ve baskı için bedel ödüyor.

 

DÜNDEN BUGÜNE “DÜNYA KADINLAR GÜNÜ”

Dünya Kadınlar günü ilk defa 1911’de gerçekleşti ve bir milyondan fazla insan tarafından desteklendi. Bugün ise Dünya Kadınlar Günü, dünya üzerindeki her yere ve tüm gruplara ait bir gün. Bu kolektif hareketin en güzel yanı herhangi bir kuruluşa, ülkeye veya gruba özgü olmaması.

 

MAMACADEMY olarak benimsediğimiz bu hareket ile beraber şimdi siz de #IWD2020 mesajınızı, başkalarının da destekleyeceği güçlü bir harekete geçirici mesaj haline getirmek için “eller eşit” pozunu verin ve #herbirimizeşitiz  ve #themamacademy etiketini kullanarak sosyal medyada yayınlayın. Bu güçlü hareketin bir parçası olmanıza ihtiyacımız var çünkü “Eşit bir dünya, etkin bir dünyadır!”.