MİNE MELEK

KİMDİR?

2004 Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu olan Melek, ilkokuldan üniversite yıllarına kadar Lisanslı basketbolcu olarak spor hayatına erken yaşlarda atılmıştır. Üniversitede okurken Otizmli Çocuklarda Duyusal Entegrasyon Eğitmenliği yapmıştır.

2008 de İzmir ’den İstanbul ’a yerleşerek öncelikle Pilates ve birçok egzersiz metodunun eğitimleri ile mesleki rotasını Spor Eğitmenliğine çevirmiştir. Uzmanlık alanı Pilates ve AntiGravity® Fitness olan Melek Animal® Flow’un da Türkiye ’deki öncü isimlerinden olmuştur.

Profesyonel olarak Spor Eğitmenliği hayatına Pilates ile giriş yapan Melek personal ve stüdyo trainer olarak birçok spor kulübünde çalıştı. 2009 ’dan bu yana 2 farklı Pilates ekolünün Eğitim Programını bitirmiş olup farklı ekoller ile yurtiçi ve yurtdışında kendini sürekli geliştirmeye devam etmektedir.

“Bir insana bedensel sağlığının yanı sıra düşünsel, ruhsal ve öz anlamda rahatlamayı nasıl verebilirim?” sorusundan yola çıkarak 2014 de ilk Boutique Stüdyosu Club Mind Up ’ın kapılarını açmıştır.

(2014-2018)

Kendi süzgecinden geçirdiği mesleki deneyimleri ile ortaya koyduğu ve MAM adını verdiği dersinden sonra 2. Stüdyosu MAMACADEMY’i (Zihindeki Hareket Sanatları Akademisi) açmıştır.

(2018-∞)

Sürekli yenilik peşinde olup spor severlere egzersizin eğlenceli yönünü sunmayı hedefleyen ve Türkiye’de yeni akımları başlatan Mine Melek ‘’White Wings’’ adını verdiği sosyal sorumluluk projesi ile geleceğimizin mimarı çocukların hayalleri için kanatlanmayı hedefliyor.

“Aklın iplerini salmak ” olarak adlandırdığı ve beden, zihin, ruh üzerinde ki etkilerine kapıldığı AntiGravity®Fitness ile ilk defa Rimini Wellness da tanışan Melek, 2013 de ilk AntiGravity® Fitness lisansını alarak Türkiye’nin öncü ismi oldu. Eğitimlerini güncellemesi için birçok kez Italya ve USA ‘da bulunarak 2014 de AntiGravity® Fitness Türkiye Eğitim Direktörlüğüne başladı. Verdiği eğitimler ile yetiştirdiği Lisanslı AGF Eğitmenleriyle AntiGravity® Turkey Ailesi günden güne büyümeye devam etmektedir.

Rimini Wellness Italy spor fuarında verdiği AntiGravity® Fitness dersleri ile Uluslararası Eğitmen olarak ülkemizi yurtdışında birçok kez temsil etmiştir.